Naturalne projektowanie

Co zyskasz pracując ze mną?

Charakter miejsca

Charakter to coś, co nas wyróżnia, sprawia, że jesteśmy wyjątkowi. Podobnie jest z przestrzenią: każda potrafi być unikalna, a ja umiem to zauważyć i wydobyć jej wartość.

Rozwiązania wzorowane na naturze

Natura przez tysiące lat wypracowała rozwiązania, które teraz inspirują naukowców i wynalazców na całym świecie. Również miasta i przestrzenie publiczne mogą funkcjonować w sposób bardziej wydajny, odporny, a jednocześnie różnorodny i piękny, dzięki procesom i schematom wzorowanym na naturze. 

Partycypacja

Planowanie przestrzeni jest jak równanie 2+2, które daje wynik 7, gdy włączy się do procesu projektowego użytkowników i lokalną społeczność. Stosując angażujące techniki design thinking, potrafię odkryć cechy, które zapewnią większą wygodę, funkcjonalność i niepowtarzalność miejsca.

Różnorodność

Dobra przestrzeń publiczna to taka, która dostrzega człowieka, jego potrzeby i daje mu wybór, jak spędzać czas. Różnorodność w moich projektach to również elastyczność użytkowania, adaptacja przestrzeni z upływem czasu oraz tworzenie rozwiązań o zróżnicowanej skali, trwałości i cenie.

Zagospodarowanie Placu Obrońców Warszawy wraz ze Schodami Broniewskiego w Płocku

Projekt pokonkursowy

arch. Michał Wolski, arch. Joanna Jaskułowska

W architekturze największymi wartościami są dla mnie szacunek do kontekstu, funkcjonalne rozwiązania, prostote i dobre proporcje. Dają one poczucie piękna, harmonii i spokoju. Projektując budynki, jestem otwarta na współpracę z klientami indywidualnymi, instytucjami oraz innymi biurami projektowymi.

Co oferuję?

Elastyczność

Forma współpracy – możesz wybrać od warsztatów projektowych i konsultacji architektonicznych po kompleksowe projekty i uzyskanie pozwolenia na budowę.
Forma projektu – budynek zaprojektowany tak, aby mógł w przyszłości dostosować się do zmieniających się potrzeb.

Doświadczenie

Projektowałam już mieszkania dla osób w podeszłym wieku, budynki mieszkalne, biurowe, kawiarnie w otoczeniu zieleni, a nawet dom dla tapirów. Mam uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń na terenie Polski i Wielkiej Brytanii.

Klarowność

Zagmatwany proces budowy wyda Ci się prostszy dzięki wsparciu i konkretnej wiedzy mojej, a także projektantów branżowych, z którymi współpracuję.

Empatia

Zbadam potrzeby i preferencje Twoje i użytkowników przestrzeni, dzięki czemu projekt stanie się nie tylko kreatywny i spójny, ale również „skrojony na miarę” i osadzony w kontekście.

Krótka historia pewnego domu

Case study

To formuła, która opiera się na jednym spotkaniu, bądź cyklu spotkań. Może zakończyć się opracowaniem przeze mnie wytycznych do dalszych działań w przestrzeni lub projektem. Podczas warsztatów oraz organizując partycypację społeczną, sięgam po metodologię design thinking, czyli myślenia projektowego.

W czym pomogę?

Instytucjom

przekształcić miejsce, aby było: zielone, lepiej dostosowane do niepełnosprawnych, proekologiczne i atrakcyjne dla użytkowników.

Zorganizuję warsztaty, które zaangażują użytkowników lub lokalną społeczność w proces projektowy.

Klientom indywidualnym

podjąć bardziej świadomą decyzję dotyczącą na przykład wyboru działki bądź mieszkania, czy aranżacji przestrzeni, bez zamawiania czasochłonnego projektu.

Przeprowadziłam już:

  • Liczne warsztaty projektowe dla klientów indywidualnych.
  • Projekt aranżacji wnętrz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie wraz z partycypacją społeczną – cykl warsztatów z mieszkańcami, w trakcie których za pomocą metody design thinking  grupy użytkowników badały potrzeby i poszukiwali rozwiązań, a następnie przeprowadziłam konsultacje projektu wnętrz, który uwzględniał potrzebne funkcje.
  • Warsztaty projektowe mające na celu zmianę aranżacji wnętrz Miejsca Aktywności Lokalnej Dwa Jelonki w Warszawie.